Co to za warsztaty?

Zapraszamy na zajęcia ogólnorozwojowe z językami włoskim, francuskim, czeskim i hiszpańskim  dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz warsztaty dla rodziców dzieci uczących się języków lub dorastających rodzinach wielojęzycznych.

Warsztaty odbędą się 30 września i 1 października w siedzibie Instytutu Cervantesa.

Będzie można wziąć udział w następujących warsztatach:

  1. Hola, Maluchy! Gry i zabawy w języku hiszpańskim dla dzieci w wieku 4-6
  2. Dobrý den, Maluchy! Gry i zabawy z językiem czeskim dla dzieci w wieku 4-6
  3. Bonjour, Maluchy! Gry i zabawy w języku francuskim dla dzieci w wieku 4-6
  4. Buongiorno, Maluchy! Gry i zabawy w języku włoskim dla dzieci w wieku 4-6
  5. Baw się z nami językami! Warsztat dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich rodziców
  6. Dziecko w rodzinie wielojęzycznej – jak wspierać rozwój, jak dawać wsparcie? Warsztat dla rodziców.

Rejestracja na wszystkie warsztaty została zakończona.

1. Hola, Maluchy! Gry i zabawy w języku hiszpańskim

Dla kogo

Dzieci w wieku 4-6 lat. Znajomość języka hiszpańskiego nie jest konieczna, by uczestniczyć w zajęciach. Zapraszamy także dzieci, które nigdy nie miały kontaktu z tym językiem.

Czego się nauczą

Nawet maluchy mogą poznawać języki obce! Zapraszamy najmłodsze dzieci, w wieku 4-6 lat, na zajęcia ogólnorozwojowe z językiem hiszpańskim. Dzieci zostaną zaproszone do zabaw, w które będą wplatane elementy języka hiszpańskiego – pojawią się zarówno elementy muzyczne, jak i plastyczne. Rodzice będą mogli obserwować udział dzieci w zajęciach, pod koniec warsztatu będzie także czas na rozmowę o tym, jak zachęcać najmłodsze dzieci do nauki języków obcych.

Gdzie i kiedy

Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22, Warszawa, 30 września 2017 r., godz. 11.00-12.00

2. Dobrý den, Maluchy! Gry i zabawy z językiem czeskim

Dla kogo

Dzieci w wieku 4-6 lat. Znajomość języka czeskiego nie jest konieczna, by uczestniczyć w zajęciach. Zapraszamy także dzieci, które nigdy nie miały kontaktu z tym językiem.

Czego się nauczą

Nawet maluchy mogą poznawać języki obce! Zapraszamy najmłodsze dzieci, w wieku 4-6 lat, na zajęcia ogólnorozwojowe z językiem czeskim. Dzieci zostaną zaproszone do zabaw, w które będą wplatane elementy języka czeskiego – pojawią się zarówno elementy muzyczne, jak i plastyczne. Rodzice będą mogli obserwować udział dzieci w zajęciach, pod koniec warsztatu będzie także czas na rozmowę o tym, jak zachęcać najmłodsze dzieci do nauki języków obcych.

Gdzie i kiedy

Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22, Warszawa, 30 września 2017 r., godz. 12:30-13:30.

3. Bonjour, Maluchy! Gry i zabawy w języku francuskim

Dla kogo

Dzieci w wieku 4-6 lat. Znajomość języka francuskiego nie jest konieczna, by uczestniczyć w zajęciach. Zapraszamy także dzieci, które nigdy nie miały kontaktu z tym językiem.

Czego się nauczą

Nawet maluchy mogą poznawać języki obce! Zapraszamy najmłodsze dzieci, w wieku 4-6 lat, na zajęcia ogólnorozwojowe z językiem francuskim. Dzieci zostaną zaproszone do zabaw, w które będą wplatane elementy języka francuskiego – pojawią się zarówno elementy muzyczne, jak i plastyczne. Rodzice będą mogli obserwować udział dzieci w zajęciach, pod koniec warsztatu będzie także czas na rozmowę o tym, jak zachęcać najmłodsze dzieci do nauki języków obcych.

Gdzie i kiedy

Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22, Warszawa, 1 października 2017 r., godz. 11:00 – 12:00.

4. Buongiorno, Maluchy! Gry i zabawy w języku włoskim

Dla kogo

Dzieci w wieku 4-5 lat. Znajomość języka włoskiego nie jest konieczna, by uczestniczyć w zajęciach. Zapraszamy także dzieci, które nigdy nie miały kontaktu z tym językiem.

Czego się nauczą?

Nawet maluchy mogą poznawać języki obce! Zapraszamy najmłodsze dzieci, w wieku 4-5 lat, na zajęcia ogólnorozwojowe z językiem włoskim. Dzieci zostaną zaproszone do zabaw, w które będą wplatane elementy języka włoskiego – pojawią się zarówno elementy muzyczne, jak i plastyczne. Rodzice będą mogli obserwować udział dzieci w zajęciach, pod koniec warsztatu będzie także czas na rozmowę o tym, jak zachęcać najmłodsze dzieci do nauki języków obcych.

Gdzie i kiedy

Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22, Warszawa, 1 października 2017 r., godz. 12:30-13:30.

5. Baw się z nami językami!

Dla kogo

Dzieci w wieku 6-10 lat, uczące się języków obcych i ich rodzice. Nie ma znaczenia, jakiego języka obcego dziecko się uczy.

Czego się nauczą

Żadnego rodzica nie trzeba przekonywać do tego, że znajomość języków obcych to niezwykle cenna umiejętność, ważna dla przyszłości jego dzieci. A co zrobić, gdy dziecko nie chce się uczyć języków obcych? Gdy wstydzi się mówić, choć bardzo wiele rozumie? Lub gdy jest małym perfekcjonistą i nie odezwie się słowem, bo nie jest pewne swoich umiejętności?

Mamy na to radę! Przez zabawę będziemy przełamywać barierę językową, ćwiczyć umiejętności komunikacyjne i otwartość na kontakt z osobą posługującą się innym językiem. Postaramy się rozbudzić motywację do nauki języków obcych i uczenia się od siebie nawzajem. Dodatkowo rodzice dowiedzą się, jak skutecznie motywować swoje dzieci do nauki języków obcych.

Gdzie i kiedy

Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22, Warszawa, 30 września 2017 r., godz. 14:30-16:00 oraz 1 października 2017 r., godz. 14:30-16:00 (powtórzony warsztat).

6. Dziecko w rodzinie wielojęzycznej – jak wspierać rozwój, jak dawać wsparcie? /A child in a multilingual family – how to support their development?

Dla kogo / Who is it for

Rodzice dzieci wielojęzycznych wieku do 8 lat. / Parents of multilingual children up to 8 years old.

Czego się nauczą / What will they learn

Celem 6-godzinnego warsztatu jest podniesienie kompetencji rodziców, których dzieci wychowują się w rodzinach wielojęzycznych i międzykulturowych – będziemy rozmawiać o ich rozwoju, umiejętnościach, ale też o trudnościach, które mogą napotkać na swojej drodze. Wierzymy, że znajomość języków obcych to prawdziwa „supermoc” – ważne jest więc, by wiedzieć, jak wspierać naszych superbohaterów!

Językiem roboczym warsztatu będzie angielski lub polski – w zależności od potrzeby. W czasie trwania warsztatu zapewniamy opiekę nad dziećmi i animacje.

The six-hour-long training aims to improve parenting competences, especially those of moms and dads whose children are raised in a multicultural and multilingual environment. We will talk about children’s development, their skills, but also about difficulties they may encounter. We believe that multilingual children have real superpowers – it is therefore worth to know how to support our little superheroes!

Our working language will be Polish or English, depending on the participants’ needs. During the workshop we provide babysitter and attractions for children.

Gdzie i kiedy / Time and location

Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22, Warszawa. Warsztat odbędzie się w ciągu dwóch dni, 30 września i 1 października 2017, godz. 16.30 – 19.30 (oba dni). Każdego dnia przeprowadzone będą trzy godziny zajęć.The workshop is scheduled for two days, September 30th and October 1st, 16.30-19.30, with three hours of training on each day.

skontaktuj sie

Reklamy