Tegoroczny program wydarzeń Europejskiego Dnia Języków w Warszawie obejmuje:

Dzień Dzieci i Młodzieży:

W ramach Europejskiego Dnia Językow Goethe – Institut w Warszawie zaprasza 19 września do swojej siedziby przy ul. Chmielnej 13A na Dzień Dzieci i Młodzieży w godzinach od 10.00 do 18.00.

Teatr, zabawy i animacje językowe, warsztaty beatboxu, a wszystko uwieńczone koncertem grupy beatboxowej z Niemiec 4xSAMPLE. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli języka niemieckiego. Dobra zabawa z językiem niemieckim gwarantowana!

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Goethe-Institut

Dyskusja panelowa: Językowy obraz świata

Jak język, którym się posługujemy, wpływa na postrzegany przez nas obraz świata? Zapraszamy na debatę organizowaną przez Goethe-Institut, wraz z EUNIC-Warszawa oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi prof. Przemysław Gębal, a zaproszeni goście będą zastanawiać się nad lingwistycznymi aspektami języka w kulturowym i socjologicznym kontekście: szeroko rozumianej wolności, języka agresji i hejtu, czy manipulacji za pomocą języka.

Na debatę zapraszamy 26 września o godz. 18:00 do Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a.
Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem: norbert.bajan@goethe.de

Więcej o dyskusji

Lekcje i warsztaty z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

W ramach Europejskiego Dnia Języków 2018, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprasza na organizowane przez siebie wydarzenia. W programie między innymi:

  • lekcja modelowa dla nauczycieli języków obcych wszystkich etapów edukacyjnych  z wykorzystaniem mobilnej pracowni z tabletami w formie gry klasowej
  • bajkowe warsztaty plastyczno-językowe dla przedszkolaków i ich nauczycieli języka angielskiego w formie przygody z literaturą dziecięcą, czarów z Magicznej Maszyny i zabaw językowych w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego
  • Seminarium dla nauczycieli „Współpraca międzynarodowa w szkole– od pomysłu do projektu.”
  • Drużynowy Turniej Gier Językowych wraz z polowaniem na wiedzę przy użyciu kodów QR oraz interaktywny quiz językowy w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Szczegóły oraz zapisy poprzez elektroniczny system rekrutacji na stronie: www.wcies.edu.pl

WCIES_logo_x3

Warsztaty dla nauczycieli z Biurem Parlamentu Europejskiego

Warsztaty dla nauczycieli i wychowawców w klasach wielojęzycznych i wielokulturowych oraz tych zainteresowanych zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu.

Oba warsztaty odbędą się 24-25 września w Biurze Parlamentu Europejskiego w Polsce, ul. Jasna 14/16 a, Warszawa.

Więcej o warsztatach

Warsztaty dla rodziców

„Dziecko w rodzinie wielojęzycznej – jak wspierać rozwój, jak dawać wsparcie?” – zapraszamy na warsztaty mający na celu podniesienie kompetencji rodziców, których dzieci wychowują się w rodzinach wielojęzycznych i międzykulturowych.

Warsztaty odbędą się 29 i 30 wrześniaFundacji Polskie Forum Migracyjne, ul. Szpitalna 5/14, Warszawa

Więcej o warsztatach

dobre

Reklamy