Tegoroczny program wydarzeń Europejskiego Dnia Języków w Warszawie obejmuje:

Dyskusja panelowa: Język a płeć i kultura

W ramach Europejskiego Dnia Języków Goethe-Institut wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i innymi europejskimi instytutami kultury zrzeszonymi w EUNIC organizuje od kilku lat debaty na temat języka i zmian kulturowo-społecznych. W tym roku tematem jest „Język a płeć i kultura”. Podczas dyskusji zastanowimy się jak język, poprzez gramatykę, składnię i leksykę, odzwierciedla i określa role oraz formy społeczne, a także nad tym, czy język to wyłącznie poprawność gramatyczna, czy również manifest poglądów. W dyskusji wezmą udział Sylwia Chutnik i Agnieszka Graff.

Na debatę zapraszamy 26 września o godz. 18:00 do Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a.
Wstęp wolny! (liczba miejsc ograniczona).

Warsztaty i szkolenia dla nauczycieli

W ramach Europejskiego Dnia Języków 2019 zapraszamy na warsztaty i szkolenia dla nauczycieli organizowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie we współpracy z Polskim Forum Migracyjnym. W programie: „Uczeń wielojęzyczny – jak wspierać jego integrację, rozwój i potencjał językowy”, „Wsparcie psychologiczne dziecka mimo bariery językowej – warsztat dla psychologów i pedagogów szkolnych pracujących z dziećmi wielojęzycznymi”, „TIK-ające języki obce, czyli o nowych technologiach w nauczaniu języków obcych”.

Kliknij, by dowiedzieć się więcej o warsztatach

Lekcja modelowa z wykorzystaniem języka angielskiego i niemieckiego.

„Herzlich Wilkommen in Berlin! Welcome to Berlin!“ –  zapraszamy na lekcję modelową z wykorzystaniem języka angielskiego i niemieckiego oraz narzędzi cyfrowych. Lekcja organizowana jest przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i odbędzie się 26 września, 8:30 – 10:30 w Szkole Podstawowej nr 53 im. M. Zaruskiego, ul. Rudzka 6.

Zapisy na lekcję przez stronę internetową WCIES

logo

Wydarzenia w Bibliotece Poliglotka oraz w Bibliotece Obcojęzycznej

„Nie taki wilk straszny, jak go malują” – ciekawostki i mniej znane fakty na temat języka niemieckiego. Spotkanie 25 września o 17:30 w Bibliotece Poliglotka, ul. Nowolipie 20. Wstęp wolny.

Spotkanie z Arleną Witt, autorką cyklu na YouTube Po Cudzemu oraz książki „Grama to nie drama”. 
Prowadzenie: Agata Romaniuk. 26 września o 18:00 w Bibliotece Obcojęzycznej, ul. Meissnera 5. Obowiązują wejściówki – obcojęzyczna@bppragapd.pl

„Do you speak English well? – językowe niuanse w praktyce. Warsztat z języka angielskiego. 27 września o 17:30 w Bibliotece Poliglotka, ul. Nowolipie 20. Wstęp wolny.

   WZO bez tla 24.04.2019logo_kolor_bez_obrysu (1)