Tegoroczny program wydarzeń Europejskiego Dnia Języków w Warszawie obejmuje:

Dyskusja panelowa: Język a płeć i kultura

W ramach Europejskiego Dnia Języków Goethe-Institut wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i innymi europejskimi instytutami kultury zrzeszonymi w EUNIC organizuje od kilku lat debaty na temat języka i zmian kulturowo-społecznych. W tym roku tematem jest „Język a płeć i kultura”. Podczas dyskusji zastanowimy się jak język, poprzez gramatykę, składnię i leksykę, odzwierciedla i określa role oraz formy społeczne, a także nad tym, czy język to wyłącznie poprawność gramatyczna, czy również manifest poglądów. W dyskusji wezmą udział Sylwia Chutnik i Agnieszka Graff.

Na debatę zapraszamy 26 września o godz. 18:00 do Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a.
Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem: norbert.bajan@goethe.de

Warsztaty i szkolenia dla nauczycieli

W ramach Europejskiego Dnia Języków 2019 zapraszamy na warsztaty i szkolenia dla nauczycieli organizowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie we współpracy z Polskim Forum Migracyjnym. W programie: „Uczeń wielojęzyczny – jak wspierać jego integrację, rozwój i potencjał językowy”, „Wsparcie psychologiczne dziecka mimo bariery językowej – warsztat dla psychologów i pedagogów szkolnych pracujących z dziećmi wielojęzycznymi”, „TIK-ające języki obce, czyli o nowych technologiach w nauczaniu języków obcych”.

Kliknij, by dowiedzieć się więcej o warsztatach

Lekcja modelowa z wykorzystaniem języka angielskiego i niemieckiego.

„Herzlich Wilkommen in Berlin! Welcome to Berlin!“ –  zapraszamy na lekcję modelową z wykorzystaniem języka angielskiego i niemieckiego oraz narzędzi cyfrowych. Lekcja organizowana jest przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i odbędzie się 26 września, 8:30 – 10:30 w Szkole Podstawowej nr 53 im. M. Zaruskiego, ul. Rudzka 6.

Zapisy na lekcję przez stronę internetową WCIES

Reklamy