kliknij tutaj.png

Co to za lekcje?

Aby umożliwić udział w Europejskim Dniu Języków uczniom z całej Polski, od kilku lat organizujemy lekcje języków obcych, odbywające się za pośrednictwem Skype’a.  Lekcje są dostępne dla grup uczniów w wieku 12-15 oraz 15+ i rezerwowane przez ich nauczycieli.

Bardzo się cieszę, że osoby mieszkające daleko od miast, w których najwięcej się dzieje, również mogły wziąć udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków.

Nauczyciel

Lekcje organizowane są przez Instytuty Kultury oraz Ambasady działające w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej (EUNIC) w Warszawie, we współpracy z Komisją Europejską. Co za tym idzie, są niezwykle ciekawe i stoją na bardzo wysokim poziomie. Lekcje mają na celu zapoznanie uczniów z językami, z którymi nie mają styczności na co dzień.

Jakie języki?

W tym roku będzie można wziąć udział w blisku 80 lekcjach w kilkunastu europejskich językach. Będą to m.in. angielski, duński, francuski, hiszpański, irlandzki, niemiecki, portugalski, rumuński, czy włoski. Podczas lekcji będzie można poznać podstawowe słowa i najczęściej używane zwroty, jak i poznać kulturę, obyczaje oraz tradycje poszczególnych krajów.

Lepiej się pospieszyć

Nasze lekcje cieszą się ogromną popularnością i są co roku rezerwowane w bardzo krótkim czasie! W przypadku braku wolnych miejsc, rezerwacje są wciągane na listę rezerwową. Zawsze istnieje przecież możliwość, że jakaś grupa zrezygnuje z zarezerwowanej lekcji. Informujemy wtedy pierwszą osobę na liście rezerwowej że lekcja jest dostępna.

Zasady rejestracji i udziału w lekcjach

 1. Rejestracja na lekcje przez Skype rozpoczyna się 6 września 2019 o godzinie 20:00 i trwa do wyczerpania wolnych miejsc. Dostęp do systemu rejestracji możliwy będzie poprzez kliknięcie na baner, który pokaże się na górze strony, lub bezpośrednio pod adresem, który pojawi się tutaj w dni 6 września o godzinie 20:00.
 2. Rejestracji na lekcje dokonują nauczyciele, zapisując na nie grupy swoich uczniów (maksymalnie do 15 osób), w przedziałach wiekowych 12-15 lub 15+ (lub jak podane w opisie lekcji)
 3. W przypadku większości lekcji nie jest wymagana wcześniejsza znajomość danego języka (poziomy podane w opisie lekcji).
 4. Na każdą z lekcji można zapisać tylko jedną grupę uczniów.
 5. Jeden nauczyciel może zarezerwować lekcje dla maksymalnie dwóch grup uczniów. Jeśli jeden nauczyciel zarezerwuje więcej niż dwie lekcje, wtedy system  usunie jedną, lub więcej rezerwacji, tak by ostatecznie pozostały nie więcej niż dwie.
 6. W związku z ogromnym zainteresowaniem lekcjami, mogą w nich wziąć udział maksymalnie dwie grupy uczniów z jednej szkoły.
 7. Warunkiem udziału w lekcji jest dostęp do odpowiedniej infrastruktury informatycznej (sala komputerowa z dostępem do internetu, oprogramowanie Skype, komputery) i przygotowanie jej do czasu przeprowadzenia lekcji.
 8. Po rejestracji lektor przeprowadzający lekcje skontaktuje się z nauczycielem w celu ustalenia jej szczegółów. Należy przeprowadzić próbę techniczną na maksymalnie na trzy dni przez planowaną lekcją. W przypadku braku kontaktu ze strony nauczyciela rezerwującego lekcję na wiadomość od lektora, maksymalnie na trzy dni przed lekcją, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania danej lekcji.
 9. Lekcje trwają 45 minut. W przypadku większości lekcji podane są szersze przedziały czasowe. Dokładny czas rozpoczęcia, zakończenia oraz trwania każdej lekcji mogą być dostosowane do potrzeb/możliwości danej grupy uczniów, w ramach danego przedziału czasowego. Szczegóły należy ustalić bezpośrednio z lektorem.
 10. Organizatorzy Europejskiego Dnia Języków nie zapewniają wsparcia technicznego. Wszystkie kwestie techniczne należy wyjaśnić z nauczycielem informatyki w szkole.
 11. W przypadku rezygnacji z udziału w lekcji, nauczyciel jest proszony o odwołanie rezerwacji za pośrednictwem platformy do rejestracji, bądź wysyłając email na adres lekcje.edj2019@gmail.com

banerek2